Ogromny wybór toalet bez wątpienia jest zaletą, choć jednocześnie może nieco utrudniać podjęcie decyzji podczas zakupów. W ułatwieniu poszukiwań może pomóc dobre przygotowanie się do przeglądania ofert sklepów. Często wystarczy kilka chwil, żeby sprecyzować swoje oczekiwania względem tego bardzo ważnego elementu wyposażenia łazienki. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze toalety.

Miska WC

Najważniejszą kwestią w przypadku zakupu toalety bez wątpienia jest miska WC. Obecnie oprócz tradycyjnych wersji stojących można zdecydować się na modele podwieszane. Taki sprzęt wygląda bardzo estetycznie i pozwala na bezproblemowe utrzymanie porządku wokół toalety. Ponadto miski WC Roca są dostępne często w wersji bez kołnierza, co zapewnia wyższy poziom higieny ze względu na brak rantów, pod którymi mogłyby gromadzić się zarazki. W sklepach z wyposażeniem łazienkowym nadal można oczywiście znaleźć także tradycyjne kompakty WC stojące z kołnierzem.

Deska

Podczas zakupu toalety wiele osób zapomina o przemyśleniu wyboru deski. To spory błąd, ponieważ od tego elementu w dużej mierze zależy wygoda korzystania z WC, a także bezpieczeństwo miski. Najlepiej postawić na deski wolnoopadające, które zapobiegają uszkodzeniu muszli w wyniku np. przypadkowego uderzenia z dużą siłą o brzeg miski. Ponadto taki mechanizm chroni przed niepotrzebnym hałasem, który powoduje szybko opadająca deska. Może to być szczególnie ważne w przypadku chęci uniknięcia wybudzenia domowników o poranku bądź w nocy.

Spłuczka

Wybór spłuczki jest znacznie ważniejszy, niż mogłoby się z pozoru wydawać. Od tego elementu toalety zależą m.in. rachunki za wodę czy też odbiór aranżacji. Obecnie sporą popularnością cieszą się stelaże podtynkowe, które w sklepie online elazienki.pl są dostępne w różnych kolorach i kształtach. Warto wiedzieć, że choć taki typ spłuczki wymaga nieco bardziej skomplikowanego montażu, to jest znacznie bardziej oszczędny niż tradycyjne modele. Klasyczne kompakty WC są natomiast tańsze, co może być istotne przy mniejszym budżecie.

Zużycie wody

Podczas zakupów koniecznie należy zwrócić uwagę na parametry związane z zużyciem wody. Niekiedy może się bowiem okazać, że droższa toaleta przyniesie spore oszczędności i w dłuższej perspektywie czasu będzie korzystniejszą finansowo opcją niż tani model bez mechanizmów zmniejszających pobór wody. W tym przypadku najważniejszą kwestią jest spłuczka, która może mieć np. dwustopniowe przyciski o różnym zużyciu wody czy też z opcją zatrzymania wody po ponownym naciśnięciu.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne toalety są wyposażone w szereg praktycznych funkcji, które zwiększają wygodę i przyjemność korzystania z WC. Niezmiernie przydatną opcją jest system myjący z wysuwaną dyszą. Takie rozwiązanie może zwiększyć higienę domowników i pozwoli zrezygnować z bidetu, na który w mniejszych łazienkach często nie ma miejsca. Ponadto niektóre miski WC mają również opcję suszenia okolic intymnych po użyciu funkcji mycia.