5 powodów, dla których zakochasz się w toaletce

Toaletki znajdują się dość wysoko na liście meblarskich marzeń wielu kobiet. Taki element wyposażenia np. sypialni może nadać aranżacji niepowtarzalny charakter. A to zaledwie jedna z wielu jego zalet, które od wieków przyciągają kobiety na całym świecie. Zastanawiasz się nad zakupem toaletki? Sprawdź, dlaczego zdecydowanie warto mieć w domu ten ponadczasowy mebel.

Jest efektowną dekoracją

Producenci mebli dbają o to, żeby toaletki nie były jedynie funkcjonalnym elementem wyposażenia. Z tego powodu wiele modeli to prawdziwe dzieła sztuki nawiązujące do stylu retro czy też inspirowane futurystycznymi designem. Stylowy mebel może być nawet główną ozdobą pomieszczenia. Warto też zadbać o przepiękne krzesła do toaletki. Taki zestaw sprawi, że cały kącik nabierze bardzo dekoracyjnego charakteru. Podczas urządzania sypialni należy pamiętać o tym, żeby mebel pasował do wielkości i stylem pomieszczenia i innych elementów wyposażenia.

Pomaga utrzymać porządek

Oprócz wyjątkowego wyglądu toaletki oferują również funkcjonalność na najwyższym poziomie. Dotyczy to zwłaszcza modeli z praktycznymi szufladami, półkami i przegródkami. W takich schowkach można trzymać biżuterię, kosmetyki i różnego rodzaju akcesoria, co pozwala zachować porządek na blacie. Co więcej, toaletka może pomóc w opróżnieniu łazienki z nadmiaru produktów do makijażu i pielęgnacji. Za jednym zamachem można zatem zadbać o schludny wygląd co najmniej dwóch pomieszczeń. Jest to świetne rozwiązanie dla kobiet, które lubią logiczną organizację używanych na co dzień przedmiotów.

Ułatwia wykonanie makijażu

Standardowa toaletka jest wyposażona w dość duże lustro. Dodatkowo nowoczesne modele mogą mieć diody LED na ramie, co z pewnością ułatwi wykonanie perfekcyjnego makijażu. Mebel z oświetleniem może też skutecznie uchronić przed wpadką w postaci np. nierównomiernie rozprowadzonego podkładu bądź zbyt jasnego pudru. Podczas urządzania kącika z toaletką warto też postawić na wygodne krzesła ze sklepu online Meble MWM. Komfort podczas malowania się ma bowiem ogromny wpływ na końcowe efekty pracy.

Skraca czas spędzony w łazience

W większości mieszkań domownicy mają do dyspozycji tylko jedną łazienkę, która na dodatek często jest połączona z ubikacją. W takiej sytuacji możliwość wykonania fryzury i makijażu przy toaletce w sypialni może sprawić, że mąż czy dzieci będą mogli spędzić więcej czasu w łazience. Może to być szczególnie ważne o poranku, zwłaszcza gdy domownicy wychodzą z domu o podobnej godzinie.

Wprowadza wrażenie luksusu

Toaletki od zawsze kojarzą się z wytwornymi wnętrzami. Dlatego takiego mebla nie może zabraknąć zwłaszcza w przypadku aranżacji w stylu glamour, który jest niemal synonimem luksusu, klasy i elegancji. Co ciekawe, nawet dość nowoczesny model może wprowadzić do pomieszczenia nutę ekskluzywności. Wystarczy postawić na toaletkę wykonaną z wysokiej jakości surowców i dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach.