Zdalnie sterowane zabawki nie tylko dla chłopców

0
470

Każde dziecko marzy o wyjątkowych, ciekawych zabawkach, które będą mogły rozwijać jego wyobraźnię i pozwolą na wykreowanie wielu historii. Oprócz klasycznych dziecięcych artykułów szczególną popularnością cieszą się w tym względzie zabawki interaktywne i sterowane zdalnie, które doskonale oddają ducha naszych czasów. I choć wielu osobom wydaje się, że są przede wszystkim dedykowane dla chłopców, tak naprawdę dziewczynki też z nich z pewnością skorzystają.

Czy zabawki mają płeć? 

Zacznijmy od zadania sobie pytania, które często dręczy rodziców i inne, bliskie dziecku osoby. Czy zabawki naprawdę należy dopasowywać do płci dziecka? Czy dziewczynkom zawsze bardziej podobają się lalki, a chłopcom samochody? A może zabawki tak naprawdę nie mają płci i każde dziecko cieszy się tak samo z różnorodnych rzeczy, które może wykorzystać na sobie tylko znane sposoby?

Zabawki zdalnie sterowane to tak naprawdę zabawki dla wszystkich dzieci. Nie ma znaczenia, czy w domu znajduje się chłopiec, czy dziewczynka – każde z nich będzie tak samo szczęśliwe, mogąc prowadzić po podłodze (albo nawet po podwórku) swój własny samochód, dinozaura czy robota. Uniwersalne barwy są dodatkowy atutem takich zabawek, ponieważ sprawiają, że nie są one predestynowane do użycia wyłącznie przez jedną płeć. A co więcej – nie narażają dziecka na szyderstwa wśród kolegów.

Zdalnie sterowane zabawki – dla dziecka w jakim wieku?

Małe dzieci najpewniej nie będą czerpać odpowiedniej satysfakcji z zabawy zdalnie sterowanymi zabawkami. Nie mają jeszcze odpowiedniej percepcji zmysłów i koordynacji ruchowej, aby samodzielnie zająć się sterowaniem bez kolizji. Dlatego jeśli nawet zdecydujesz się na zakup dla malucha, powinieneś pamiętać, iż zawsze musi on pozostać pod twoją opieką w czasie prowadzenia zdalnie sterowanej zabawki.

A kiedy dziecko będzie mogło bawić się nią bezpiecznie samo? Najlepiej dostosować to indywidualnie do poziomu jego rozwoju, ponieważ niektóre dzieci dojrzewają szybciej, a niektóre wolniej. Zazwyczaj jednak wiek wczesnoszkolny jest już odpowiedni, dlatego zalecamy kupno elektrycznego gadżetu dla 8-latka.

Więcej ciekawych funkcji niż sądzisz

Wydaje ci się, że zabawki zdalnie sterowane to tylko plastikowe gadżety na baterie, które będą kręcić się po twoim domu, dając radość dziecku, ale nie wnosząc nic szczególnego do jego życia? I tu się mylisz! Zabawa ze zdalnie sterowanymi zabawkami może być bardzo kreatywna. Nauczy malucha odtwarzania realnego świata, pozwoli mu wczuć się w różne role i sprawi, że zwiększy się jego wrażliwość na różne bodźce. Co więcej, dziecko może samodzielnie złożyć niektóre z tych zabawek pod okiem rodzica, co zwiększy jego zdolności manualne i logicznego myślenia. A późniejsza zabawa takim gadżetem będzie jeszcze fajniejsza!