Kamea to popularny polski producent czapek damskich i męskich, beretów, opasek, szalików, rękawiczek oraz innych akcesoriów chroniących nas przed zimnem. Jej wyroby od lat cieszą się dobrą opinią użytkowniczek i użytkowników. Firma mająca swoją siedzibę w Łodzi prowadzi zarówno sprzedaż hurtową, jak i detaliczną. Produkty można także zamawiać z jej własnego sklepu internetowego.

Czapki Kamea – co to za marka?

Firma chwali się tym, że czapki Kamea to produkty od lat znane z tego, że nie tylko dobrze się prezentują, ale również są bardzo praktyczne. W większości są wykonane z materiału o dużej zawartości wełny (80- 90 proc.), ale również z akrylu, bawełny. W jej ofercie znajdziemy także produkty z dodatkiem moheru, alpaki, wiskozy, elastanu czy poliamidu. Są w niej czapki odpowiednie na jesień lub łagodną zimę, są tradycyjne czapki zimowe, wiele jest też takich, które wykonano z podwójnej warstwy – dzięki temu są wyjątkowo ciepłe.

Kamea to jednak nie tylko wysokojakościowe materiały oraz solidne wykonanie. Jej znakiem rozpoznawczym jest także oryginalne wzornictwo. Trzymając rękę na pulsie światowych trendów, stara się je zaadaptować w twórczy sposób. Firma przez lata wypracowała własny styl, który znajduje uznanie nie tylko wśród klientów w Polsce. Część produkcji Kamei trafia bowiem za granicę. Tym co można również zaliczyć na plus dla tej marki jest liczba wzorów czapek, szali, rękawiczek, beretów czy kaszkietów damskich i męskich, jakie w każdym sezonie trafiają do sprzedaży. Klientki mają z czego wybierać.

Czym wyróżniają się czapki Kamea?

Znakiem rozpoznawczym czapek Kamea są starannie dobrane dodatki. Osoby ceniące mocne akcenty na czapkach z pewnością znajdą coś dla siebie. Kryształki, błyszczące nici, kwiaty, kokardy, futrzane pompony – to to przykłady zdobień, jakie zastosowano w poszczególnych modelach.

czapka Kamea
fot. Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Wśród czapek Kamea coś dla siebie powinni także znaleźć zwolennicy większego minimalizmu, w przypadku którego na przykład główną ozdobą czapki jest oryginalny grupy splot. Warto jednak pamiętać, wciąż jest to minimalizm, ale nie ascetyzm (przynajmniej tak było do tej pory).

Dla kogo są czapki Kamea?

Dla kogo są czapki Kamea oraz inne akcesoria tej marki? Na pierwszym miejscu wymienilibyśmy kobiety ceniące elegancję, ale jednocześnie komfort i szukające produktów, w których jedno nie wyklucza drugiego. Biorąc pod uwagę kryterium ceny – czapki Kamea są droższe niż to co znajdziemy w sieciówkach, ale nadal są to kwoty na które większość może sobie pozwolić. Tym bardziej, że marka stawia na produkty, które zarówno pod względem jakości, jak i fasonów zdecydowanie mają szansę przetrwać więcej niż jeden sezon.

Na swojej stronie internetowej firma zapewnia, że wśród jej propozycji każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. Nie mamy podstawa, by to negować. Zwłaszcza, że wśród wyrobów Kamei znajdziemy wiele klasyków, takich jak na przykład jednokolorowe, wełniane berety damskie. Jednak biorąc pod uwagę całość komunikacji tej marki oraz oferowane przez nią wzornictwo można wyciągnąć wniosek, że wśród jej klientek i klientów więcej jest osób w średnim wieku i starszych.

Firma prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną, mieści się w Łodzi.