jak dbać o długie włosy
fot. pexels.com

Długie włosy wymagają od nas ogromnej dawki cierpliwości i nie tylko dlatego, że gdy chcemy je zapuścić, to wolno rosną, ale również dlatego, że gdy je mamy, bardzo ciężko jest o nie dbać poprawnie. Długie włosy wymagają bowiem wielu poświęceń oraz delikatnej pielęgnacji. Sprawdź, jak o nie dbać!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/sprawdzone-sposoby-na-dlugie-wlosy/

Mycie długich włosów

Mycie długich włosów może być nie lada udręką dla osób, które nie mają w tym wprawy. Włosy sięgające do pasa bardzo ładnie wyglądają, ale również długo schną, nie powinno się ich suszyć suszarką, a także zostawiać mokrych na noc.

Długie włosy wymagają również długiego i intensywnego rozczesywania, ale delikatną szczotką, a zużywanie szamponu na ich mycie jest ogromne i nie ma w tym nic dziwnego, że kosmetyk szybko się kończy!

Długie włosy powinno się myć prysznicem, najlepiej w pozycji z pochyloną głową. Należy je delikatnie pokryć szamponem, który wmasowuje się w skórę głowy oraz wgniata we włosy. Należy pamiętać zwłaszcza o końcówkach, które mogą zostać przypadkiem pominięte.

Jak suszyć?

Najlepiej by długie włosy wyschły naturalnie. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, wówczas susz je na szczotkę, delikatnie przeczesując pasma włosów i prowadząc strumień powietrza od suszarki. Nie susz ich gorącym strumieniem, a najlepiej letnim lub chłodnym, by włosy nie spuszyły się, ani nie zmatowiały.

Możesz również wcześniej ugnieść je troszkę suchym ręcznikiem, dzięki czemu nie będą mocno wilgotne i suszenie ich suszarką nie będzie trwało wieków!

Jak nawilżać?

Długie włosy również potrzebują odpowiedniego nawilżenia! Możesz je nawilżyć i odżywić poprzez nakładanie na nie odżywki lub specjalistycznych masek do włosów, które należy trzymać na nich przez określony czas. Jeśli chcesz, żeby miały piękny i zdrowy blask, wówczas spróbuj je olejować naturalnym olejem kokosowym. Najlepiej wówczas zostawić olej na włosach na całą noc i rano je umyć.

Przeczytaj też: http://www.joujou.pl/jak-dbac-o-skore-tradzikowa-kazdego-dnia/