Kosmetyki do włosów

W drogeriach jest wiele kosmetyków do włosów, ale jak rozpoznać te, które są must have, a jak odrzucić te zbędne? Bywa, że trudno stwierdzić, które trzeba mieć. Podpowiadamy, jak dokonać wyboru. Zobacz, które produkty do włosów uważamy za wyjątkowo przydatne.

Kosmetyki do włosów – skompletuj uniwersalną bazę

Z wyborem kosmetyków do twarzy, ciała czy włosów jest podobnie jak z kompletowaniem szafy. Skoro masz dopasowane jeansy, małą czarną, beżowy żakiet, białe tenisówki i szpilki, czyli kilka uniwersalnych ciuchów, powinnaś kierować się tą zasadą także przy kosmetykach. W końcu świeże i zadbane włosy są podstawą dobrego wyglądu.

Poniżej znajdziesz uniwersalny zestaw produktów do włosów – jako przykład posłużyły nam kosmetyki Kemon. Oczywiście jeśli Twoje kosmyki potrzebują dodatkowej pielęgnacji, musisz ją rozbudować o dodatkowe preparaty. Najlepiej, by były one jednego producenta i z danej serii – jak m.in. kosmetyki do włosów Kemon Actyva Nuova Fibra. Linia ta obejmuje produkty do włosów zniszczonych, między innymi szampon, odżywkę, maskę i krem.

Szampon. Odpowiednio dopasowany do rodzaju i potrzeb włosów (np. farbowanych, kręconych, cienkich, pozbawionych blasku, tłustych itd.) szampon dobrze oczyszcza i nawilża skórę głowy i nie zaburza PH skóry. Jego składniki aktywne mają myć i regenerować skórę głowy. Podstawę szamponów stanowi wodna mieszanka składników oczyszczających, które pienią się podczas mycia.

Odżywka. Szampon to jednak za mało, by dobrze zadbać o włosy, dlatego niezbędna jest też odżywka bogata w składniki aktywne. Na przykład odżywka do włosów Kemon Actyva Nutrizione sprawdzi się w przypadku włosów przesuszonych. Nawilża i chroni włosy, a także dodaje im blasku i miękkości oraz ułatwia rozczesywanie. Przywraca im też odpowiedni poziom odżywienia i stan równowagi.

Maska. Ten kosmetyk musi być dobrany do potrzeb włosów. Na przykład maska do włosów farbowanych utrwali efekt koloryzacji, bo odpowiada za ochronę koloru przed utlenianiem i czynnikami zewnętrznymi. Maska zwykle też wzmacnia blask i intensywność barwy. Dodatkowo może mieć działanie łagodzące, ochronne i zmiękczające, a także przeciwutleniające.

Suchy szampon. Jednym z produktów must have jest też suchy szampon, bo zapewni im ładny wygląd wtedy, gdy nie masz czasu ich umyć, a musisz dobrze wyglądać. Zawiera puder, który ma pochłaniać nadmiar sebum, a także wyciągi roślinne, oleje i witaminy, które korzystnie wpływają na kondycję włosów. Nie zastąpi mycia, ale szybko usuwa brud i kurz. Można po niego sięgnąć w wyjątkowych sytuacjach, wystarczy dobrze rozczesać włosy i je ułożyć.