Jak przyspieszyć przemianę materii

Przemiana materii, inaczej metabolizm, to wszystkie procesy biochemiczne, które zachodzą w organizmie. Wiążą się głównie z przemianą spożywanych kalorii w energię. Osoby o prawidłowym, w domyśle szybkim, metabolizmie zwykle mają odpowiednią masę ciała. Jedzenie nie powoduje u nich zaparć ani innych kłopotów z układem trawiennym. Zwolniony metabolizm przyczynia się do nadwagi i wywołuje uczucie ciężkości. Dowiedz się zatem, jak przyspieszyć przemianę materii za pomocą naturalnych metod.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna świetnie poprawia metabolizm. Regularne ćwiczenia pozwolą nie tylko na szybką przemianę materii, ale również zachowanie sprawności całego ciała. Najlepiej wybrać trening, który przyspieszy tętno i oddech, a więc jazdę na rolkach, rowerze lub bieganie. Można również wykonać stacjonarny trening aerobowy. Specjaliści mówią, że dla uzyskania optymalnych efektów należy ćwiczyć około 40 minut minimum 3 razy w tygodniu.

Adaptogeny – naturalne środki wspierające przemianę materii

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na przyspieszenie metabolizmu, skorzystaj z adaptogenów, których używają profesjonalni sportowcy, a więc osoby, które szczególnie dbają o zdrowie.

Mieszanka adaptogenów dla sportowców Czarodziej pomaga zachować sprawność i świeżość umysłu przez wiele godzin. Regularnie stosowana eliminuje efekt tzw. mgły mózgowej, która może być efektem przemęczenia umysłowego.

Z kolei najbardziej znany adaptogen, ashwagandha, także znana jest z szerokich właściwości prozdrowotnych i pomoże wyregulować metabolizm. Znana jest z tego, że poprawia koncentrację i pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu.

O tym, czym są adaptogeny i jakie są efekty ich stosowania przekonuje się codzienne szereg osób. Ludzie ci dzielą się swoim doświadczeniem na forach i blogach internetowych. Wielu z nich dzięki suplementacji adaptogenów w kroplach, proszku i tabletkach poprawiło swój stan zdrowia i ogólną kondycję psychofizyczną.

Właściwa dieta

Włącz do swojej diety kawę i zieloną herbatę. Zawierają sporą dawkę kofeiny, która przyspieszy metabolizm. Pij także minimum dwa litry wody w ciągu dnia. Prawidłowe nawodnienie pomoże wyregulować procesy trawienne, a finalnie podkręcić metabolizm.

Aby przyspieszyć metabolizm warto jeść produkty bogate w białko, a więc chude mięso, ryby oraz jajka.

Na szybkość przemiany materii mają też wpływ przyprawy naturalnego pochodzenia. Należą do nich ostra papryka, chilli, curry oraz imbir. Czasem określa się je mianem naturalnych spalaczy tłuszczu, ponieważ zwiększają termogenezę.

Zachowanie życiowej równowagi

Na prawidłowość procesu metabolizmu ma wpływ ogólny stan organizmu. Regularne posiłki, zdrowy i regenerujący sen oraz aktywność fizyczna to podstawa. Ważne jest również to, by starać się ograniczyć stres. Adrenalina i kortyzol, które wydzielają się w nadmiarze przy odczuwaniu negatywnych emocji spowodowanych stresem sprzyjają odkładaniu tkanki tłuszczowej i spowalniają metabolizm.

Jeśli mimo starań, trudno ci opanować zdenerwowanie i często zdarza ci się odczuwać niepokój oraz poddenerwowanie, tym bardziej możesz sięgnąć po wspomnianą już ashwagandę. To pozwoli ci zachować życiową równowagę i uwolni cię od stanów lękowych, czy huśtawki emocjonalnej.

Jak widać, wszystko sprowadza się do tego, jak się czujesz każdego dnia i jak traktujesz sam siebie. Jeśli dbasz o siebie, twój organizm odwdzięczy ci się tym samym – zdrowiem na długie lata.