Kolorowe skarpetki już od kilku lat pukają do naszych serc, chcąc awansować z elementu garderoby, który chcemy schować, do takiego, który dumnie nosimy pokazując go światu Wszystko wskazuje na to, że właśnie im się to udało.

Kolorowe skarpetki: zobacz, jak duży masz wybór!

Modne kolorowe skarpetki są dziś nie tylko elementem pełnią dziś zarówno funkcje praktyczne, jak i ozdobne. Między innymi dzięki temu, że ich producenci cały czas potrafią na zaskakiwać ich wyglądem. Wybór naprawdę fajnych skarpetek jest przeogromny, zaś liczba sklepów, które je oferują ciągle wzrasta. Śmieszne skarpetki przyciągające wzrok ciekawymi kolorami i wywołującymi uśmiech wzorami. Dzięki swej różnorodności mogą trafić w najróżniejsze gusta. Możemy dziś znaleźć skarpetki, które nie tylko będą w naszym stylu. Dzięki nim możemy wykazać się poczuciem humoru i wyrazić siebie (wiemy, że to brzmi górnolotnie, ale „bierzemy to na klatę”) oraz stworzyć sobie okazję do tego, by puścić oko do otoczenia.

kolorowe skarpetki, śmieszne skarpetki, fajne skarpetki
fot. Pexels

Taka sztuka może nam się udać m.in. dzięki wspomnianym już wzorom i ich dużemu wyborowi. Szukacie fajnych skarpetek? A co powiecie na wzory takie jak:

 • kolorowe owoce,
 • budzące pokusę fast foody takie jak pizza, frytki czy hamburgery,
 • postaci z kreskówek,
 • smakowite desery (lody, ciastka, muffinki, czekolada),
 • zwierzęta,
 • zwierzęce wzory (panterka, żyrafa, tygrys),
 • wzory nawiązujące do naszych zainteresowań, np. książki, samoloty, aparaty fotograficzne i wiele innych.

  kolorowe skarpetki
  fot. Pexels

Jeszcze inną, ciekawą opcją, tym razem głównie dla kobiet, są tzw. skarpetki z biżuterią lub skarpetki 3D. Mowa o modelach, które mają doszyte różne elementy, np. kolorowe kokardki, pompony, ozdobne naszywki z ptakami czy owadami. Takie propozycje mogą się sprawdzić się na przykład w duecie sandały i skarpetki lub jako skarpetki do szpilek lub do trampek. Dzięki temu ich zdobienia są dobrze wyeksponowane.

Kolorowe skarpetki damskie i męskie

Kolorowe skarpetki z bawełny (lub bawełny z domieszkami) znajdują wierne grono odbiorców zarówno wśród mężczyzn, jaki i wśród kobiet. Wśród skarpetek damskich na uwagę zasługują też skarpetki cienkie, rajstopowe. Choć nie są one tak wielobarwne jak te bawełniana, paleta kolorów również w ich przypadku uległa poszerzeniu i nie są to już tylko tradycyjne, cieliste skarpetki zakładane z myślą o tym, by były jak najmniej widoczne. Dziś sklepy oferują szeroką gamę skarpetek czarnych, białych, czerwonych, kabaretek (w różnych kolorach), skarpetek szarych czy wreszcie najbardziej tradycyjnych, cielisto-beżowych.

Najważniejsza różnica leży jednak nie tyle w kolorach, co w zdobieniach, jakie pojawiają się dziś na rajstopowych skarpetkach. Jedne z nich są subtelne, a inne „nie biorą jeńców” – i są na przykład wielkimi, kolorowymi kropkami.

Skarpetki z napisami

Sporym powodzeniem u klientów cieszą się również skarpetki z napisami. Trend ten przybiera na sile i trudno się oprzeć wrażeniu, że dziś różne motto na skarpetach powoli stają się tak samo modne jak napisy na koszulkach. Nawet, jeśli słowa te znajdują się na podeszwach i można je odczytać tylko wtedy, gdy zdejmiemy buty i podniesiemy w górę stopy. Często są to napisy, które „korespondują” ze sobą – napis na jednej stopie jest nawiązaniem, uzupełnieniem lub kontynuacją napisu na drugiej. Przykład? „Nobody is perfect” – głosi napis na jednej stopie. „But I’m pretty close” – czytamy na drugiej.

Skarpetki nie do pary

Jeszcze większy wybór jeśli chodzi o skarpetki kolorowe panuje wśród tzw. skarpetek nie do pary, które na pierwszy rzut oka rzeczywiście wyglądają tak, jakby były z dwóch różnych par. Wystarczy się jednak przyjrzeć uważniej by się przekonać, że tak naprawdę zostały zostały one zaprojektowane w przemyślany sposób. Łączyć je może wspólny motyw, paleta kolorystyczna, detale. Skarpety te sprzedawane są przeważnie w parach, ale trafić można również takie, które są dobierane po trzy. Wtedy pozornie każda skarpetka wygląda jak z innej pary, ale w rzeczywistości wszystkie do siebie pasują.