Specjalne kosmetyki do włosów koloru blond

Włosy blond mogą być prawdziwym atutem urody. Jednak ich kolor często staje się matowy i wyblakły, jeśli nie są utrzymane w należytej kondycji. Dlatego też szczególnie polecamy zastosowanie profesjonalnych kosmetyków, które są dedykowane właśnie włosom w tym kolorze.

Kosmetyki do włosów blond, które uwydatnią kolor

Piękny, naturalny kolor blond zachwyca wiele osób. Nieodmiennie przykuwa spojrzenie i wyróżnia w tłumie, o czym szczególnie dobrze wiedzą kobiety, dla których często jest to kolor marzeń. Posiada przy tym całą gamę odcieni, od wspaniałego złocisto-miodowego koloru, w którym przebijają się nawet rudawe tony, aż po zachwycającą i niezwykle rzadką platynę.

Kolor blond należy jednak pielęgnować, aby zawsze prezentował się tak samo zachwycająco. Przy braku odpowiedniej dbałości z łatwością zmienia odcień: lekko szarzeje lub staje się wyblakły, co nie prezentuje się idealnie. Dlatego powinniśmy zadbać szczególnie o jego podtrzymanie i pogłębianie. W tym celu doskonale sprawdzą się między innymi szampony do włosów blond, które dbają o to, by pigmenty we włosach zostały podkreślone.

Kosmetyki odbudowujące

Włosy w kolorze blond, podobnie jak wszystkie inne, mogą ulec zniszczeniu. Wiele osób narzeka nawet na to, że niszczą się szybciej, ponieważ nierzadko mają naturalnie cieńszą budowę i są słabsze od włosów ciemnych. Z tego powodu szybciej tracą swoją elastyczność, stają się przesuszone, łamliwe i “sianowate”. Również takie zniszczenia mogą doprowadzić do lekkiej zmiany zabarwienia. Dodatkowo przyczyniają się do szybszego wypadania włosów, co pogarsza wygląd całej fryzury.

Z tego też powodu każdy, kto posiada jasne włosy, powinien zadbać o ich zdrowie i mocną strukturę. W tym celu warto wykorzystać intensywnie regenerujące olejki lub serum, które dogłębnie odżywiają włosy i skórę. W ten sposób pobudzają cebulki włosów do pracy, powodując szybszy wzrost włosów. Jednocześnie ich struktura zostaje odbudowana i wzmocniona. Każdy włos staje się bardziej elastyczny, wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych. W efekcie zmniejsza się jego podatność na złamania czy rozdwajanie końcówek. Jednocześnie zawarte w kosmetykach odbudowujących cząsteczki wnikają i wbudowują się w samą strukturę włosa, powodując jego wzmocnienie.

Intensywnie pielęgnujące olejki do włosów blond, które można znaleźć pod adresem https://sklep.jld.pl/s/390/olejki-do-wlosow-blond, mogą stanowić jeden z elementów kompleksowej linii regenerującej. Ich działanie pozwala na uzyskanie jedwabistych w dotyku, gładkich włosów. Ich regenerujące działanie idzie w parze z podkreśleniem barwy pigmentu, co pozwala na uzyskanie zachwycających, jasnych pasm w żywym, naturalnym odcieniu.