Wiele kobiet zniechęconych wysokimi cenami biżuterii, którą można znaleźć w salonach jubilerskich postanowiło znaleźć alternatywne źródło, w którym błyskotki takie jak pierścionki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki i wiele wiele innych produktów dodających kobiecie blasku można kupić w o wiele niższej cenie niż ta proponowana u jubilera.

Podobnie jak zwykła biżuteria tak i ta podrabiana ma takie same funkcje. Funkcja użytkowa to taka, która pozwala nam na przykład na skorzystanie z biżuterii takiej jak spinki do mankietów czy brożki i klamry w celu spięcia materiału. Najbardziej znaną funkcją jest jednak ta ozdobna. Biżuteria od zawsze kojarzy się z dopełnieniem stylizacji, nadaniu jej wyrazu i klasy. Biżuteria może spełniać też funkcję religijną, duchową. Wszelkiego rodzaju krzyże i medaliki na przykład z podobiznami świętych służą pokazaniu, że jesteśmy osobami wierzącymi. Takie ozdoby maja także chronić posiadaczy przed złymi mocami.

Jak widać biżuterię noszą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Posiadanie takich ozdób zazwyczaj oznacza dobrobyt i luksus.

Gdzie szukać takiej biżuterii?

Największym skupiskiem sztucznej biżuterii jest oczywiście internet i znajdujące się w nim strony, które niekiedy ze względu na duży popyt zajmują się sprzedażą tylko sztucznej biżuterii. W sieciówkach czy innych sklepach stacjonarnych również można znaleźć sztuczną biżuterię.

Cena sztucznej biżuterii

Sztuczna biżuteriajest na pewno o wiele tańsza niż ta prawdziwa wykonana z metali i kamieni szlachetnych jak perły i diamenty. Jednak po co przepłacać? Podrabianie biżuterii to w dzisiejszych czasach tak szeroko rozwinięta dziedzina handlu, że na pierwszy rzut oka nie da się odróżnić sztucznej biżuterii od tej prawdziwej.

Łatwej pogodzić się ze stratą pierścionka za kilkanaście złotych niż ze zgubieniem biżuterii za kilka tysięcy. Jeżeli jesteś typem osoby, która wiecznie coś gubi, wybierz sztuczną biżuterię.

Zaletą drogiej biżuterii jest je wytrzymałość. W takich dodatkach jak kolczyki czy pierścionki łańcuszki zazwyczaj można się normalnie kąpać a nic takiemu dodatkowi się nie stanie w wyniku takiego zabiegu. Inaczej jest jednak ze sztuczną biżuterią.

Jak dbać o sztuczną biżuterię?

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest unikanie kontaktu takich ozdób z wodą czy czyszczenie ich detergentami. Podczas kąpieli warto wszystkie dodatki zdjąć, aby zachowały one dłużej swój kolor i wygląd. Jeśli chcesz wyczyścić swoją sztuczną biżuterię użyj w tym celu suchej szmatki lub małej ilości wody i mydła.