Seledynowa beanie z podwiniętym brzegiem i haftem lub naszywką w postaci przekrzywionego ludzika – to chyba najbardziej znana wersja czapki Billie Eilish. Gwiazda ma ją na sobie m.in. na jednej ze swoich najpopularniejszych fotografii. Nie wiesz, kim jest ta artystka? Chcesz się czegoś o niej dowiedzieć? A może wiesz doskonale, ale na przykład interesuje Cię, ile kosztuje jej oryginalna czapka. Niezależnie od tego, do której grupy należysz – zapraszamy do lektury.

Czapka Billie Eilish – porównaj ceny

Jak już wspomnieliśmy, najpopularniejsze wersje czapki Billie Eilish to beanie z podwiniętym brzegiem i charakterystycznym haftem lub naszywką. Są jednobarwne, w najczęściej w charakterystycznych, neonowych kolorach (na czele z seledynowym) lub czarne.

Dosyć dużo jest też wybór czapek typu bucket hat (czapki rybaczki) oraz czapek z daszkiem. Oczywiście nie wszystko, co oznaczone jest charakterystycznym ludzikiem i sprzedawane jako „czapka Bilie Eilish” pochodzi z oryginalnych kolekcji czy ze sklepu z jej merchem. Gdybyście byli zainteresowani – seledynową czapkę beanie w sklepie piosenkarki kupić można za 17 euro. Za czapkę z daszkiem trzeba zapłacić 24 euro (ceny z początku marca 2021).

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co można znaleźć w sklepach internetowych wpisując hasło „czapka Bilie Eilish”. Czy są to „podróby”? Czy naruszają prawa do znaku towarowego? Tego nie wiemy i nie nam to rozstrzygać. Wiemy za to, że na np. na Allegro, OLX czy za pośrednictwem porównywarki Ceneo seledynową beanie ze znaczkiem „blohsh pose” można kupić za ok. 30 zł. Zaś w sklepie H&M, który sprzedaje oryginalna kolekcję sygnowaną nazwiskiem gwiazdy jej czapka kosztuje 39,99 zł (trafiliśmy na egzemplarz w grafitowo-szarym kolorze).

czapka Billie Eilish
fot. Unsplash

Dlaczego trzeba wiedzieć, kim jest Billie Eilish?

Billie Eilish urodziła się w 2001 r. w Los Angeles, piosenki zaczęła pisać mając 11 lat (naśladowała w tym swojego starszego brata, Finneasa). Dziś (początek 2021 r.) jest gwiazdą, której muzyka jest doceniana przez krytyków, nagradzana oraz – co najważniejsze – chętnie słuchana na całym świecie. Spośród młodego pokolenia gwiazd pop kultury jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci. Jej styl jest chętnie naśladowany zwłaszcza przez nastolatki.

Jeśli zatem nigdy nie słyszałaś/nie słyszałeś tej dziewczyny, nie widziałaś jej/nie widziałeś jej teledysku, albo nawet nie wiesz, że ktoś taki istnieje – najwyższa pora odrobić lekcje. Nawet jeśli nie z uwagi na jej muzykę, to na to, co mówi i jak wygląda. Warto, bo to właśnie ona jest dziś chętnie słuchana i oglądana.

Sukces w neonowych barwach

Za moment rozkwitu światowej popularności Billie można uznać rok 2019, w którym wydała swój pierwszy album studyjny „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” oraz singiel „Bad Guy”, który szybko stał się międzynarodowym przebojem. Wszystko to działo się w marcu, a już w lipcu media informowały o pojawieniu się pierwszej kolekcji ubrań sygnowanych nazwiskiem Billie Eilish. Pojawiły się w niej m.in. bluzy, t-shirty, spodenki, czapki beanie i bucket haty (czapki rybaczki) – w neonowych kolorach, pstrokate, z wieloma nadrukami oraz – co chyba najbardziej charakterystyczne – mocno workowate.

Kolejne miesiące i następny rok to czas muzycznych sukcesów Billie (w 2020 odebrała pięć statuetek Grammy, stając się pierwszą w dziejach piosenkarką, która otrzymała nagrody w ciągu jednego roku w najważniejszych kategoriach, tj. piosenka roku, album roku, debiut, album wokalny pop i nagranie roku). W tym samym roku wraz z bratem nagrała tytułową piosenkę do 25. filmu o Jamesie Bondzie „Nie czas umierać”. W „międzyczasie” w sklepach Bershki i Urban Outfitters pojawiły się sygnowane jej nazwiskiem ubrania i akcesoria, kolejna w kolejce była kolekcja sprzedawana w H&M. Piosenkarka nie skupiła się jednak tylko na współpracy z sieciówkami (podkreślając przy okazji, ze choć faktycznie są to sieciówki, sprzedawane w nich ubrania sygnowane jej nazwiskiem produkowane są w sposób zrównoważony).

Powstał również jej własny merch, którego najbardziej znanym elementem jest wspomniany już blohsh – ludzik w charakterystycznej, przekrzywionej pozie (na marginesie, słowo „ludzik” dziwnie nie pasuje do Billie i jej stylu, ale trudna nam w tej chwili znaleźć lepsze). Bloshsh to sposób poruszania się, który sama Billie wielokrotnie uskutecznia w swoich teledyskach. Na You Tube można znaleźć nawet stworzone przez jej fanów klipy z fragmentami jej występów/teledysków, na których robi „blohsh pose”.