meble biurowe katowice

Niezależnie od tego w jakiej branży działa nasza firma – w biurze potrzebujemy biurek. Warto zdawać sobie sprawę, że wybór tych mebli biurowych jest w tej chwili tak duży, że z łatwością dostosujemy je do potrzeb naszych pracowników. Jak wybrać najlepsze biurka? podpowiada sklep nonameoffice.pl

Meble biurowe dla wymagających

Jeżeli zależy nam na wygodzie i efektywnej pracy naszych pracowników, musimy dobrze zastanowić się nad wyborem biurek. Blat na czterech nogach to zdecydowanie za mało, jeżeli chcemy uchodzić za pracodawców nowoczesnych. Popularnym rozwiązaniem, które sprawdza się w wielu firmach są biurka posiadające regulację wysokości (mogą być one sterowane elektrycznie lub manualnie). Biurka mogą być małe, duże, posiadać rozmaite kształty. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na meble jednostanowiskowe lub wielostanowiskowe. Nowoczesne meble biurowe różnią się estetyką, dzięki czemu łatwo dopasujemy je do wystroju całego biura.

Niewielkie ale wygodne biurka

Małe biurka z regulowaną wysokością blatu będą odpowiednie zarówno do małych biur, jak i biur domowych (pamiętajmy, że pracownicy wykonujący swoje obowiązki zawodowe w domu również potrzebują ergonomicznych mebli biurowych). Biurka choć niewielkie zaprojektowane są zgodnie z zasadami ergonomii, co gwarantuje wygodną pracę nawet przez kilkanaście godzin dziennie.

A może biurka regulowane elektrycznie?

Współcześnie wiele firm decyduje się na zakup biurek regulowanych elektrycznie. Praca siedząca (zwłaszcza jeśli trwa przez wiele godzin) jest bardzo obciążająca dla naszego kręgosłupa (i nie tylko). Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykonywanie obowiązków zawodowych naprzemiennie – raz na siedząco, raz na stojąco. Konieczność manualnego zmieniania wysokości biurka co kilkadziesiąt minut może być uciążliwa, dlatego tak popularne są meble posiadające regulację elektryczną. Wciśnięcie przycisku sprawia, że biurko natychmiast zmienia swoje położenie, a pracownik może skupić się na pracy.

Biurka z regulowaną wysokością można ustawiać obok siebie tworząc miejsce pracy dla większej ilości pracowników. Ustawienie mebli na tej samej wysokości pozwala stworzyć stół konferencyjny (jest to dobre rozwiązanie do biur niedużych, gdzie zależy nam na oszczędności przestrzeni).

Biurka wielostanowiskowe to dobre rozwiązanie w firmach, w których zależy nam na sprawnej komunikacji pomiędzy pracownikami, szybkiej wymianie myśli. Osoby, które potrzebują większej prywatności mogą skorzystać ze specjalnych ścianek nabiurkowych, które pozwalają na szybkie stworzenie odrębnego stanowiska pracy.

Biurka klasyczne i biurka reprezentacyjne – te meble biurowe zawsze są w modzie

Przedsiębiorcy, którzy są zwolennikami klasyki często wybierają biurka tradycyjne (które mogą być różnej wielkości, mieć różne kolory i kształty). Biura tradycyjne często posiadają podstawkę pod monitor komputera, szafki i liczne szuflady.

Prezesi firm wybierają dla siebie biurka duże i bardzo eleganckie. Tego typu meble biurowe są zarówno praktyczne, jak i reprezentacyjne.

Niezależnie jakie biurka są nam potrzebne, powinniśmy inwestować w produkty najwyższej jakości. Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi, żeby kupować burka renomowanych firm. Korzystając z oferty firmy, która specjalizuje się w produkcji mebli biurowych możemy liczyć na biurko wysokiej jakości, spełniające zasady ergonomii. Dodatkowo najlepsi producenci są pewni doskonałej jakości swoich wyrobów, co sprawia, że oferują klientom długi okres gwarancyjny.