Kevin Murphy
fot. Unsplash

Kevin Murphy to obecnie jedna z najbardziej „hot” marek jeśli chodzi o kosmetyki do włosów. Rekomendacje dotyczące jej produktów znajdziecie w wielu czołowych magazynach i portalach poświęconych modzie i urodzie. Oto krótka „ściągawka” z tej marki w formie pytań i odpowiedzi. Zapraszamy!

Skąd się wzięła marka Kevin Murphy?

Kevin Murphy to marka produktów przeznaczonych do pielęgnacji i stylizacji włosów, której nazwa pochodzi od nazwiska jej twórcy. Australijczyk Kevin Murphy jest jednym z najbardziej znanych na świecie stylistów odpowiedzialnych na stylizacje fryzur do sesji zdjęciowych publikowanych w najbardziej prestiżowych tytułach prasowych na świecie. Słynie także jako stylista fryzur na pokazach mody. Murphy zdecydował się na założenie własnej marki, ponieważ kosmetyki, których używał wcześniej nie spełniały jego oczekiwań – nie pozwalały na uzyskanie odpowiedniego efektu bez obciążania włosów.

Kevin Murphy
fot. Pixabay

Co wyróżnia kosmetyki do włosów Kevin Murphy?

Kevin Murhy dosyć mocno podkreśla, że jest marką ekologiczną. Korzysta z naturalnych surowców pochodzących z organicznych upraw. Jej wyroby nie są testowane na zwierzętach. Potwierdza to certyfikat międzynarodowej organizacji na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt – PETA.

Mało tego, charakterystyczne opakowania kosmetyków Kevin Murphy produkowane są z materiałów pochodzących z recyklingu oceanicznych śmieci. Śmiało można więc powiedzieć, że Kevin Murphy to produkty naturalne, zarówno jeśli chodzi o metody wytwarzania, jak i skład. Szampony i odżywki nie zawierają ani siarczanów (w tym SLS i SleS), ani parabenów.

Gdzie i za ile można kupić kosmetyki Kevin Murphy?

Wyroby Kevin Murphy używane są w salonach fryzjerskich współpracujących z tą marką, jednak klienci indywidualni również bez problemu mogą je nabyć. W Polsce dostępne są w kilku sklepach internetowych. Jeśli chodzi o koszty – produkty Kevin Murphy można zakwalifikować do wyższej kategorii cenowej. Kosztują od ok. 100 zł do ok. 200 zł.

Jakiego rodzaju kosmetyki do włosów oferuje marka Kevin Murphy?

Produkty Kevin Murpy przeznaczone są zarówno do pielęgnacji (szampony do włosów, odżywki,maski do włosów), jak i stylizacji włosów (lakiery, pudry, lotiony itp.). Marka ta w swojej ofercie posiada także kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów dla mężczyzn.

Kevin Murphy
fot. Unsplash

1. Produkty do pielęgnacji podzielone są na kilka linii opracowanych z myślą o konkretnych potrzebach włosów. Wśród nich są:

 • linia Angel (Angel Wash, Angel Rinse, Angel Masque) do włosów cienkich i farbowanych (polecana jest zwłaszcza włosom rozjaśnianym);
 • linia Hydrate Me (Hydrate Me Wash, Hydrate Me Rinse, Hydrate Me Masque) – intensywnie nawilżająca, do włosów suchych;
 • linia Repair Me (Repair Me Wash, Repair Me Rinse, Re Store), przeznaczona do włosów zniszczonych;
 • linia Smooth Again (Smooth Again Wash, Smooth Again Rinse, Smooth Again Masque), przeznaczona do włosów puszących się – dobrze sprawdza się na włosach kręconych kręconych;
 • linia Young Again (Young Again Wash, Young Again Rinse, Young Again Masque) o działaniu odmładzającym włosy.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na takie produkty jak:

 • szampon Balancing Wash do częstego stosowania,
 • szampon peelingujący Maxi Wash.

2. Kosmetyki Kevin Murphy dla mężczyzn:

 • produkty do codziennej pielęgnacji: Stimulate Wash (szampon) oraz Stimulate Rinse (odżywka do włosów dla mężczyzn); szampon działa odświeżająco, a odżywka pobudza krążenie w skórze głowy;
 • kuracja przeciw wypadaniu włosów, przyspieszająca również ich porost: Thick Again;
 • pasty do włosów dla mężczyzn: Free Hold, Rough Rider, Night Rider.

3. Produkty do stylizacji włosów:

 • produkty do tworzenia objętości na włosach: Antigravity Spray, Antigravity Lotion, Doo Over (pudrowy lakier), Bedroom Hair (spray nadający teksturę), Body Builder (pianka dodająca objętości), Powder Puff (puder odbijający włosy u nasady);
 • produkty do tworzenia „surferskich fal”: Hair Resort Lotion, Hair Resort Spray;
 • do podkreślenia skrętu włosów kręconych i falowanych: Killer Curls, Killer Waves.