Peeling kawitacyjny jest to zabieg polegający na oczyszczeniu skóry ultradźwiękami. Działam na wilgotną skórę aparatem generującym fale ultradźwiękowe, które powodują efekt kawitacji. Na skórze rozpylona zostaje woda, która tworzy maleńkie pęcherzyki wypełnione gazem, które pod wpływem ultradźwięków pękają i usuwają martwy naskórek oraz eksponują głębsze, odmłodzone warstwy skóry. Zabieg ten jest wskazaniem dla osób chcących wygładzić, oczyścić, a także lepiej dotlenić skórę. Na czym polega i jak przebiega? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/peeling-kawitacyjny-oczyszczanie-skory-ultradzwiekami/ 

Peeling kawitacyjny – czym dokładnie jest? 

Peeling kawitacyjny jest to bezdotykowy i bezbolesny zabieg oczyszczania twarzy, który daje jej efekt odmłodzenia i odświeżenia. Przygotowują też na dogłębne wchłanianie preparatów pielęgnacyjnych. Jest doskonałą alternatywą dla manualnego oczyszczania twarzy, nie wskazanego dla osób z cerą wrażliwą. Peeling kawitacyjny jest bezbolesnym i przyjemnym zabiegiem, który generuje szerokie korzyści dla skóry. Jego efekcie dochodzi do dogłębnego oczyszczenia skóry. 

Peeling kawitacyjny – jak przebiega zabieg? 

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Nie wymaga znieczulenia, nie jest też konieczne żadne specjalne przygotowanie do jego wykonania. Przed samym zabiegiem skóra jest oczyszczana z makijażu oraz innych zanieczyszczeń, a następnie zwilżana. Specjalne urządzenie przekładane do powierzchni twarzy, wywołując zjawisko kawitacji usuwa martwy naskórek. Po zabiegu skóra jest osusza na, a na nią aplikowany jest preparat o działaniu odżywczym. Cały zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ale objaw ustępuje samoistnie po jednym dniu. Po zabiegu zazwyczaj skóra też staje się bardziej wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego, więc zalecane jest stosowanie filtrów UV przez około 2 – 3 tygodnie po zabiegu. 

Jakie są wskazania do peelingu kawitacyjnego? 

Wskazaniami do peelingu kawitacyjnego są: 

  • oczyszczenie skóry twarzy
  • likwidacja zaskórników i rozszerzonych porów odzyskanie blasku i kolorytu poszarzałej skóry sterylizacja skóry
  • redukcja zmian trądzikowych, dotlenienie i pobudzenie skóry

Jakie są przeciwwskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego?

Peelingu kawitacyjnego nie powinno się wykonywać w przypadku:

  • ciąży
  • chorób autoimmunologicznych
  • choroby nowotworowej
  • stanów zapalnych na skórze
  • ostrego zapalenia zatok
  • ropnych zmian trądzikowych
  • rozrusznika serca lub zastawek
  • epilepsji

Zobacz też: https://www.bloger.pl/mikrodermabrazja-czym-jest-jakie-sa-wskazania-i-przeciwwskazania-do-jej-wykonania/