Obecnie można brać udział już nie tylko w szkoleniach i kursach stacjonarnych, ale także – w kursach online, realizowanych całkowicie za pośrednictwem internetu. To z kolei sprawiło, że wiele osób wreszcie zyskało możliwość rozwijania się i zdobywania nowej wiedzy. Mowa o wszystkich, którzy wcześniej – z różnych powodów – nie mogli brać udziału w szkoleniach stacjonarnych. Warto też zaznaczyć, że oferta kursów online cały czas się poszerza. Czego zatem można uczyć się przez internet?

Kursy online: świetna alternatywa dla kursów stacjonarnych

Najważniejszą zaletą kursów online jest możliwość uczestnictwa w zajęciach z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy mieć odpowiedni sprzęt (tablet, komputer, czasem wystarczy również telefon) oraz dostęp do internetu. Dzięki temu w polskich kursach online mogą brać udział osoby mieszkające na stałe poza granicami raju, urlopowicze, którzy nie chcą dostosowywać terminu wakacji do daty szkolenia, uczestnicy delegacji służbowych czy po prostu wszystkie osoby, które wolą uczyć się w zaciszu własnego domu.

Udział w kursie online to również często sposób na zaoszczędzenie czasu. Osoby, które musiałyby na dojazd na miejsce szkolenia poświęcić co najmniej kilka godzin, mogą zamiast tego po prostu połączyć się z internetem – a zaoszczędzony czas przeznaczyć na dodatkową naukę czy odpoczynek.

Kurs online z certyfikatem: czego można się uczyć na szkoleniach przez internet?

Co istotne, oferta kursów online cały czas się poszerza – na przykład w szkole Żak można wybierać już spośród kilkudziesięciu szkoleń o różnej tematyce (lista kursów przez internet dostępna jest na stronie https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online). Chętni mogą zapisać się zarówno na takie kursy jak „Agent nieruchomości”, „Agent ubezpieczeń” czy szkolenia pomagające zrozumieć księgowość („Podstawy księgowości – kurs I stopnia” oraz „Podstawy księgowości – kurs II stopnia”).

Dziedzin, z których można się szkolić, jest jednak w Żaku znacznie więcej. Chętni mogą zapisać się np. na kursy pedagogiczne online – takie jak np. „Pomoc nauczyciela przedszkola”, „Prowadzenie konsultacji/korepetycji/zajęć online”, „Wspomaganie rozwoju mowy i języka u dzieci przedszkolnych” czy też najbardziej kompleksowy „Kurs pedagogiczny”.

Kurs dla siebie znajdą też osoby, które chcą zgłębić psychodietetykę, zostać opiekunem dziennym, poznać podstawy oprogramowania, tworzenia grafiki czy prowadzenia mediów społecznościowych.

Co ważne, lekcje online na kursach odbywają się zazwyczaj w konkretnych terminach – tak, by wszyscy uczestnicy mogli brać w nich udział w czasie rzeczywistym, mając tym samym kontakt z grupą i prowadzącym. Zazwyczaj udział w kursie online nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu; w przypadku kursów z Żaka nie jest konieczne nawet dodatkowe oprogramowanie. Do uczestnictwa w szkoleniu wystarczy komputer ze stabilnym podłączeniem do internetu, mikrofon, słuchawki i przeglądarka internetowa.

Dodatkowo, aby wziąć udział w szkoleniu online, wystarczy być osobą pełnoletnią – w większości przypadków nie jest konieczne nawet wykształcenie średnie.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie online?

To przede wszystkim świetny sposób na zdobycie nowej wiedzy w szybki i przystępny sposób, bez konieczności dojazdu na miejsce szkolenia. Bardzo często kurs online z certyfikatem to też impuls do rozpoczęcia kształcenia w zupełnie innym kierunku – z myślą o przekwalifikowaniu się i przebranżowieniu. Tym samym wiele osób zdobywa nowy zawód. Część kursów online pomaga też poszerzyć posiadaną już wiedzę o konkretny aspekt (np. o obsługę konkretnego programu). To z kolei może okazać się przydatne przy ubieganiu się o podwyżkę lub awans.

Artykuł sponsorowany.