Zazwyczaj jeżeli nasze rzęsy zaczynają wypadać w większych ilościach, jest to znak że coś złego się dzieje w naszym organizmie lub stosujemy niewłaściwą pielęgnację. Rzęsy wypadają praktycznie każdego dnia, jest całkowicie naturalny proces. Jeśli jednak zauważymy, że ilość włosków jest dość spora, powinnyśmy udać się do lekarza. Może być to objaw zaburzeń hormonalnych, chorób tarczycy lub oczu.

Dlaczego rzęsy wypadają?

Do głównych przyczyn nadmiernego wypadania rzęs, należą:

  • niedoczynność tarczycy,
  • zaburzenia hormonalne,
  • alergia (np. na kosmetyk),
  • stosowanie niektórych leków,
  • infekcje i zapalenia, zarówno powiek, jak i mieszków włosowych,
  • działanie wolnych rodników,
  • nieprawidłowa dieta.

Nieprawidłowe kosmetyki, a wypadanie rzęs

Nie chodzi tylko o alergię na dany składnik kosmetyku, mowa tutaj również o produktach zwłaszcza do makijażu, które są wodoodporne. Podczas ich zmywania nie dość, że podrażniamy okolicę oka, to jeszcze doprowadzamy do niepotrzebnego wypadania rzęs.

Czy pogoda ma wpływ na wypadanie rzęs?

Może to nieprawdopodobne, ale pogoda również ma wpływ na kondycję naszych rzęs. Wszelkie niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, deszcz, czy mróz nie są obojętne. Jeżeli zależy nam na ochronie rzęs, powinniśmy zadbać o ich odpowiednie natłuszczenie. Możemy w takim wypadku zastosować specjalną odżywkę/serum do rzęs lub zwykłą pomadkę do ust.

Przeczytaj też: https://www.bloger.pl/jak-zapobiec-wypadaniu-wlosow/

Jakich zabiegów należy unikać, żeby nie mieć problemu z wypadającymi rzęsami?

Bardzo często do nadmiernego wypadania rzęs dochodzi na skutek wykonywania nieprofesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Nie bez znaczenia jest również codzienne stosowanie zalotki, przed aplikacją tuszu do rzęs. Przez takie zabiegi nasze włoski mogą zacząć się kruszyć lub łamać. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zrezygnować z zabiegów na rzęsy, pamiętajmy żeby robić przerwy pomiędzy nimi. Wtedy włoski mają szansę się zregenerować.

Sprawdzone sposoby na wypadanie rzęs

Istnieje kilka metod, które mają zbawienny wpływ na kondycję naszych rzęs, są to między innymi:

  • kuracja olejkiem rycynowym – tania i prosta metoda, olejek znajdziemy praktycznie w każdej aptece. Posiada on właściwości nawilżające, jak i wzmacniające.
  • specjalne odżywki do rzęs i brwi – są to wygodne preparaty, które znajdziemy w każdej drogerii. Nie dość, że przyśpieszają wzrost rzęs, to jeszcze je regenerują.

Źródło: https://www.ekokobieta.com.pl/