Sylwester z dziećmi Foto: Pixabay.com

Dla wielu osób Sylwester w domu oznacza również, że będzie to Sylwester z dziećmi. I można go zorganizować tak, że wszyscy będą doskonale się bawić.

Jak zorganizować Sylwestra z dziećmi i nie zwariować? Przede wszystkim pamiętając, że potrzebują rozrywki, odrobiny uwagi i… łóżek, gdy już zmorzy je sen. To wszystko jest jak najbardziej możliwe do zorganizowania. Sylwester z dziećmi nie musi więc wiązać się z nadmiernym stresem. Wymaga jedynie odrobiny dobrej logistyki – ustalenia listy gości, zebrania informacji o ewentualnych preferencjach kulinarnych, lekach i alergiach no i przygotowania poczęstunku.

Gry na sylwestra dla dzieci

Dzieci są ruchliwe i bardzo szybko się nudzą. A kiedy się nudzą, domagają się uwagi i rozrywki. Ponieważ dopiero się uczą, robią to w jedyny znany im sposób – szczerze. Czyli marudzą. Dopiero potem zaczną, jak dorośli, same organizować sobie czas i nie dzielić się tak bezpośrednio swymi odczuciami. Lekarstwem jest zapewnienie odpowiednich gier i zabaw. To mogą być planszówki, kalambury, karaoke albo cokolwiek innego, co przyjdzie im do głowy. No i oczywiście odpowiednio dobrana muzyka. A może wykorzystać gazetę i sprawdzić, kto najdłużej utrzyma się na coraz mniejszym „parkiecie”? Albo zagrać w krzesełka? Dorosłym pozostaje rola dyskretnych, „lotnych” moderatorów. Największą atrakcją i tak na pewno pozostaną sztuczne ognie.

Sylwester z dziećmi Foto: Pixabay.com
Dzieci też chcą się bawić w Sylwestra! Foto: Pixabay.com

Dekoracje

Dzieci uwielbiają przebieranki, bale i te całe balony oraz serpentyny. Dlatego może warto skusić się na imprezę tematyczną, przebieraną? Do tego mnóstwo światełek, konfetti i czego tam jeszcze zapragną. Do „produkcji” ozdób można wykorzystać małych gospodarzy wieczoru. Nie można też nie wspomnieć o dekoracji stołu na sylwestra dla dzieci. Rożki, serwetki i dedykowane naczynia będą idealne. Noworoczne dekoracje to wdzięczny temat. Pozostaje jeszcze kwestia menu.

Menu

O ile nikt z zaproszonych nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, można sobie pozwolić na ułożenie menu zgodnie z własnym uznaniem i gustem najmłodszych. Rozsądnie jest zadbać o to, by poczęstunek był chociaż w części zdrowy. Potrawy powinno się móc zjeść bez nadmiernego kłopotania się sztućcami. Może sałatka owocowa albo pyszne koreczki? Przynajmniej jedno danie powinno być sycące i ciepłe. Nie można też oczywiście zapomnieć o szampanie bezalkoholowym i innych napojach.

Sylwester z dziećmi Foto: Pixabay.com
Dziecięce menu i oprawa stołu w Sylwestra to podstawa. Foto: Pixabay.com

Nocleg

Najmłodsi albo wrócą razem z rodzicami do domu albo też zostaną odebrani przez opiekunów, gdy czas na zabawę dobiegnie już końca. W przeciwnym wypadku trzeba zawczasu zorganizować nocleg w taki sposób, by dzieci mogły się wyspać a dorośli – dalej świętować możliwie bez większych przeszkód.

Uśmiech

Opanowanie gromadni rozochoconych dzieciaków tylko pozornie jest zadaniem niemożliwym do zrealizowania. Wystarczy jednak odrobina pomysłowości, by na przykład zrobić Sylwestra w stylu indiańskim. Na środku pokoju postawić „tipi”, „rozpalić” ognisko z lampką imitującą ogień a najmłodszych zająć robieniem pióropuszy i malowaniem na twarzy barw wojennych. Howgh!