Zalety perfum lanych

Lane perfumy rosną w siłę i zajmują bardzo mocną pozycję, wśród najpopularniejszych produktów Perfumeryjnych w Polsce. Nieustanny wzrost zainteresowania zakupem, a także umocnienie się ich w świadomości konsumentów przekładają się na coraz lepsze techniki perfumeryjne. Dzięki temu zgodność zapachu z oryginałem jest coraz lepsza, a trwałość coraz dłuższa. Jakie korzyści płyną zatem z zakupu perfum lanych? Dlaczego to zakup warty, chociażby rozważenia? Odpowiadamy poniżej.

Czym w ogóle są lane perfumy?

Lane perfumy to w większości przypadków odpowiedniki zapachów znanych marek. Żadna z firm, która wypuszcza dany produkt – zamiennik nie może stać się właścicielem konkretnego zapachu. Jeżeli jednak inspiracja nie została opatentowana, wówczas całkowicie legalne jest przygotowanie kompozycji, która odzwierciedli oryginał. Odtworzenie pożądanego zapachu na potrzeby perfum lanych wymaga wiele pracy, jednak dzięki rozwojowi tego segmentu branży perfumeryjnej, jest to jak najbardziej możliwe.

Perfum, które cechuje niepowtarzalność, nie da się odwzorować 1 do 1, nawet jeżeli użyjemy tych samych składników, w identycznych proporcjach. Kwestią utrudniającą ten zabieg jest fakt, że olejki eteryczne, używane do produkcji perfum, mogą zawierać składniki pochodzące z różnych upraw. Nawet w obrębie tej samej firmy możemy napotkać pewne problemy, aby przygotować powielony aromat.

Czym różnią się lane perfumy od oryginałów?

Znane na całym świecie prestiżowe marki, produkując nowy zapach, są nastawione na jak największy zysk. Aby to osiągnąć, przygotowywane są liczne i bardzo drogie kampanie reklamowe i marketingowe, przy których pracują setki, a nawet i tysiące ludzi. To automatycznie zwiększa końcową cenę danych perfum.

W przypadku perfum lanych sprawa wygląda zupełnie inaczej. Produkty te nie są tak szeroko promowane, a co za tym idzie – o wiele tańsze. Mimo porównywalnej trwałości i niemal identycznego aromatu, produkty te nie przekraczają swoją kwotą 20-25 zł za buteleczkę.

Kolejną kwestią jest tu nawet sam flakon. Oryginalne i światowe marki do projektowania flakonów dla swoich perfum, nierzadko zatrudniają znanych i cenionych designerów. To także zwiększa wartość produktu. Lane perfumy są (w zależności od danej rozlewni) przelewane do prostych, tańszych buteleczek i pakowane do tekturowego pudełeczka.

Produkcja perfum przelewanych oraz oryginałów wygląda dokładnie tak samo, aczkolwiek w przypadku pierwszej grupy nie ma tu kosztownego marketingu, który sztucznie nabija ich końcową cenę.

Zalety lanych perfum i ich przewaga nad oryginałem

  • CENA – jak już wspominaliśmy, perfumy lane są o wiele tańsze, ponieważ klient płaci za faktyczną wartość produktu, a nie dokłada się do wypłaty statystów i reżyserów danej reklamy;
  • ROZMIAR – perfumy lane są pakowane do poręcznych buteleczek lub perfumetek, z poręcznym atomizerem. Dzięki temu można spakować je do każdej torebki lub kieszeni, zabrać w podróż i nie obawiać się o uszkodzenie drogiego flakonu;
  • JAKOŚĆ – wbrew powszechnej opinii, perfumy lane odznaczają się wysoką jakością, hipoalergicznością i wyselekcjonowanymi składnikami. Zupełnie tak, jak oryginały znanych marek;
  • ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM – oferowane na rynku lane perfumy są już coraz wierniejsze oryginałom. Potrafią odzwierciedlić dany zapach w 99%, są równie wydajne i po prostu pięknie pachną;
  • RÓŻNORODNOŚĆ – dzięki ich bardzo korzystnej cenie, można pozwolić sobie na zakup wielu rozmaitych pozycji. Nie musisz już ograniczać się wyłącznie do jednego – dwóch zapachów. Możesz zakupić za jednym razem kilkanaście różnych produktów, a cenowo wciąż wyjdzie mniej, niż w przypadku jednej oryginalnej pozycji. Możesz dzięki temu posiąść w swojej kolekcji perfumy marzeń, które w oryginale znacznie przekraczałyby Twój budżet.

Jeżeli zaciekawiły Cię perfumy lane – sprawdź ofertę w dostępnych internetowych drogeriach i ciesz się bogatą kolekcją zapachów!

źródło zdjęcia: freepik.com