Zima to okres, w którym nasza garderoba mocno się zmienia. Lekkie płaszcze, jeansowe katany i jesienne parki ustępują miejsca wełnianym swetrom, grubym skarpetom, ale przede wszystkim solidnym i ciepłym kurtkom.

Producenci, sklepy internetowe oraz te stacjonarne prześcigają się w ofertach, wzorach i modelach, co utrudnia finalną decyzję. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które podpowiedzą jaką kurtkę pikowaną wybrać, by była naprawdę ciepła. Dobra kurtka będzie nie tylko modnym elementem garderoby, ale przede wszystkim uniwersalnym, ponadczasowych i właściwym wyborem, który zapewni odpowiednią ochronę i komfort w mroźne dni.

  • Marka – jeśli zależy nam na kurtce, która posłuży więcej niż przez jeden sezon, starajmy się wybierać firmy, w przypadku których jakość do znak rozpoznawczy. Nie chodzi tu o wybór jedynie sportowych brandów, znanych z kolekcji zimowych (chyba, że wybieramy się na narty lub snowboard!), ale o firmy, do których mamy zaufanie, które stawiają na wysokiej jakości materiały, odpowiedni proces produkcji i dają gwarancję na swoje produkty.
  • Warstwa wierzchnia – stawiajmy na produkty wodoodporne, nieprzemakalne. Materiały użyte do ich produkcji poddawane są specjalistycznym procesom impregnacji, często wielostopniowej, co zapewnia skuteczną ochronę przed intensywnymi opadami śniegu i deszczu.
  • Wypełnienie – jeszcze do niedawna, wybierając się na zakupy ciepłej kurtki zimowej, najlepiej było wybierać z asortymentu bazującego na naturalnym, puchowym wypełnieniu. Aktualne technologie pozwalają chronić środowisko naturalne, bez jakiegokolwiek uszczerbku na właściwościach cieplnych odzieży. Bazą tzw. wypełnień sztucznych są specjalnie zaprojektowane włókna poliestrowe (część marek bazuje w tym procesie na produktach pochodzących z recyklingu!). Ich zaletą jest znacznie szybszy proces wysychania odzieży, właściwości antyalergiczne, odporność na pleśń oraz bardzo przystępny proces czyszczenia i impregnacji – możemy go wykonać samodzielnie w domu.

Kurtki i płaszcze wykonane z włókna syntetycznego są również znacznie lżejsze, a wśród modeli bez problemu znajdziemy ciekawe fasony męskich i damskich kurtek pikowanych, które podkreślą sylwetkę.

  • Krój oraz rozmiar – mnogość modeli może niekiedy przysporzyć wielu problemów, zatem zanim zdecydujemy się na zakup, zastanówmy się jakie są nasze oczekiwania i potrzeby w tym zakresie. Jeśli potrzebujemy uniwersalnego produktu, który sprawdzi się na nie tylko w typowo zimowej scenerii, ale przede wszystkim w miejskim otoczeniu, warto wybrać np. kurtki płaszcze, damskie kurtki pikowane (oczywiście dostępne są również modele męskie), czy kurtki zimowe o kroju oversize. Zwróćmy uwagę na ich długość, długość rękawów i rozmiar – kurtka zimowa powinna zostawić przestrzeń na nieco grubszą zimową garderobę, ale nie może być zbyt luźna – to spowodowałoby utratę właściwości cieplnych, na których tak mocno nam zależy.
  • Dodatkowe atrybuty – kaptur, wysoka stójka, część ochronna na dłonie w rękawach, zapięcia i podpinka. Na te wszystkie elementy warto zwrócić uwagę. Nie każdy z nich można wykorzystać w codziennym użytkowaniu, ale ich obecność zapewni komfort w każdych warunkach atmosferycznych.

Warto również pamiętać o tym, że producenci zimowej odzieży bardzo często załączają do swoich produktów krótkie instrukcje, w których znajdziemy specyfikację produktu (w przypadku zakupów online znajdziemy ją w części opisu lub specyfikacji technicznej). To powinno pomóc podjąć finalną decyzję!

Artykuł sponsorowany.