Sylwester w domu to świetna zabawa. Jest też okazją do wykazania się kreatywnością i udekorowania domu. Jak udekorować dom na Sylwestra?

Nowy Rok to okazja, by wykorzystać świąteczne światełka i inne ozdoby. Ciekawym pomysłem jest tematyczny Sylwester w domu, gdzie wszystko podporządkowane jest wybranej konwencji. Tylko tej jednej nocy blichtr i zabawa stylami są dozwolone. A wszystko po to, by nadchodzący rok powitać w szampańskich nastrojach. Oto kilka pomysłów na noworoczne dekoracje.

Pomysł 1: Wykorzystaj ozdoby świąteczne

Jeśli podczas ubierania choinki nie wykorzystałaś wszystkich światełek – teraz jest ku temu okazja! Można umieścić je na oknie albo włożyć do butelek i postawić na stole. Możesz je wykorzystać jako źródło oświetlenia (górne i tak będzie wyłączone) wskazujące drogę do salonu czy łazienki.

Dekoracje świąteczne Foto: Pixabay.com
W Sylwestra wykorzystaj też świąteczne dekoracje Foto: Pixabay.com

Pomysł 2: Wykorzystaj ogień

Świeczki i latarenki wyczarują magiczny, tajemniczy nastrój. Kiedyś, ustawione w oknach, wskazywały podróżnym drogę do domu w długą, zimową noc. Teraz sprawią, że zrobi się miło i przytulnie. Zwłaszcza, gdy sylwestra obchodzicie we dwoje…

Pomysł 3: Balony i serpentyny

To klasyczne sylwestrowe motywy: Zabawne okulary, balony, peruki, kapelusze i serpentyny. Wykorzystaj je i Ty! Dodadzą wnętrzu odrobinkę szaleństwa.

Pomysł 4: Zadbaj o dekorację stołu

Stół to centralne miejsce tego szczególnego wieczoru. Sylwester w domu wymaga szczególnej oprawy stołu. Kolorowe czapeczki, trochę serpentyn czy zabawne okulary w charakterze dodatku do serwetki – nie pozostawią wątpliwości co do tego, jaka to okazja. Ciekawą opcją są narzuty na krzesła czy fotele, by dodać im charakteru. Noworoczne dekoracje nawet powinny być nieco przesadzone – konfetti, serpentyny i oczywiście wszystko musi błyszczeć.

Pomysł 5: Wybierz temat

Sylwester tematyczny to popularny trend. Jeśli świętujecie w domu, można wspólnie wybrać obowiązującą konwencję. Może zainspiruje Was stare kino albo lata 80-te? Dobierz muzykę i menu i zorganizuj Sylwestra w domu.

Noworoczne dekoracje Foto: Pixabay.com
Sylwestrowe przekąski to podstawa menu Foto: Pixabay.com

Pomysł 6: Zadbaj o swoją wygodę

Sylwester w domu nie powinien oznaczać, że połowę dnia spędzisz na przygotowaniach a cały Nowy Rok na zmywaniu. To nie jest impreza, na której dużo się je, za to pije się i dużo tańczy. Dlatego, zwłaszcza wychodząc w plener, możesz pomyśleć na przykład o naczyniach jednorazowych. Nikt też nie odsądzi Cię od czci i wiary za zamówienie czy kupienie przekąsek. Jeśli dekorujesz dom to tak, by ozdoby nie utrudniały jedzenia, rozmawiania ani poruszania się. Masz dobrze się bawić i to jest najważniejsze.

Pomysł 7: Baw się dobrze!

Bo nic tak nie ozdobi domu w tę wyjątkową noc, jak uśmiechnięta gospodyni domu i zadowoleni goście, którzy świetnie się bawią. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się świętowanie w stylu japońskim, lat 20-tych czy glamour – przecież właśnie to jest najważniejsze, Być ze sobą i celebrować chwilę. Szczęśliwego Nowego Roku!