Nowy rok można celebrować na wiele sposobów. Większość z nas spotyka się w gronie znajomych w prywatnych domach, restauracjach bądź klubach. Ale można też zupełnie inaczej… Jak?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji. Jedni nie wyobrażają sobie tego wieczoru bez tańców. Inni wolą tradycyjną goloneczkę i śledzika. Nie trzeba jednak ograniczać opcji do domówki, klubu albo sylwestra miejskiego. Sylwester w domu można świetnie zorganizować. Zrobić piękne, noworoczne dekoracje. Ale można inaczej. Znajdzie się oferta dla kinomaniaka, melomana a nawet… morsa. Jak można świętować?

Sylwester w podróży

To opcja dla singli i osób dość zamożnych. Można ten dzień spędzić samotnie bądź w grupie w innym kraju a nawet na innym kontynencie! Czy będzie to Nowy Jork czy plaża, na której będziesz jedyną żywą istotą – to już zależy od Ciebie.

Sylwester w górach

To opcja zarówno dla tych, którzy chcą spełnić symboliczny toast na górskim szczycie, jak i dla tych, którzy kochają szusować na nartach albo po prostu marzą o drewnianym, alpejskim domku. Można albo szaleć na desce, albo zdecydować na kulig, ognisko i spokojne zwiedzanie. Będzie pięknie!

W operze

To opcja dla melomanów. Ten wyjątkowy wieczór możesz spędzić, słuchając najpiękniejszych arii operowych. To będzie piękny bal! Długie suknie i fraki obowiązkowe.

Sylwester Foto: Pixabay.com
Lampka szampana i Sylwestrer w operze? czemu nie! Foto: Pixabay.com

W teatrze

Teatromaniacy również będą zachwyceni. Wiele teatrów organizuje tego wieczoru spektakle połączone z zabawą sylwestrową. Uczta dla ducha i szampańska zabawa gwarantowana!

W kinie

Kina nie pozostają w tyle, oferując maratony filmowe a po nich poczęstunek i szampana. Można więc spokojnie spędzić ostatni dzień w roku, obcując z perełkami X Muzy.

W saunie

Na termach też można świetnie się bawić w Sylwestra. Saunomistrz zapewni dobrą zabawę, woda ochłodę a wszystko razem – pełen relaks i niezapomnianą błogość… Można popływać, skorzystać z komory śnieżnej albo łaźni tureckiej…Odpoczynek dla duszy i ciała.

W morzu

To coś dla ludzi o mocnych sercach i żelaznej woli. Morsy w Nowy Rok zanurzają się w morzu i w ten sposób hartują się i świętują. To ciekawa opcja, chociaż wymaga przygotowania.

Sylwester Foto: Pixabay.com
Do tej najdłuższej nocy coraz mniej czasu… Jak chcesz świętować? Foto: Pixabay.com

W biegu

A skoro już o zdrowiu mowa – to okazja do uczestnictwa w ciekawych imprezach biegowych. Można sprawdzić się na krótszych bądź dłuższych dystansach. Biegiem w Nowy Rok? Dlaczego nie!

W klasztorze

To z kolei opcja dla miłośników ciszy i kontemplacji, którzy cenią sobie rozwój duchowy. Sylwestra można bowiem spędzić w klasztorze bądź świątyni. Wyciszenie i wewnętrzny spokój wliczone w cenę!

Sylwester po Twojemu

Mając tyle (a nawet więcej) opcji do wyboru, naprawdę nie wypada się tego dnia nudzić. To tylko część pomysłów i wiele zależy od zasobności portfela, miejsca zamieszkania oraz chęci. A jeśli jesteś singielką, może odważysz się i pójdziesz sama? Sylwester dla singli może być początkiem nowego uczucia… albo przynajmniej pretekstem do zawarcia nowych znajomości.